Taktická LED svítilna Fenix TK22 XM-L2
Fenix se pustil do inovace svítilen řady TK

Praha, 26. 9. 2013 – Svítilny značky Fenix dosahují nejlepší kvality a odpovídají těm nejvyšším standardům. Schopnost držet krok s technologickým vývojem potvrzuje nasazení nejnovější výkonné LED XM-L2 od americké firmy Cree ve svítilnách řady TK. Maximální výkon svítilny Fenix TK75 s touto LED nyní dosahuje extrémních 2900 lumenů.

Jedním z aktualizovaných modelů je také taktická svítilna Fenix TK22 XM-L2. Díky použití nové LED, jež se pyšní účinností až 180 lm/W, narostl maximální světelný tok na 680 lumenů a zároveň se prodloužil její dosvit na 270 metrů.

K napájení svítilny lze použít dvě 3V lithiové baterie typu CR123A nebo jeden vysokokapacitní li-ion akumulátor typu 18650. Svítilna disponuje celkem pěti režimy svícení, mezi nimiž nechybí ani stroboskop, který lze použít v kritických situacích například k zastrašení subjektu. Na nejnižší režim je schopna provozu až po dobu 168 hodin.

TK22 XM-L2 má pouhých 14,7 cm na délku. Průměr reflektoru činí 4 cm a průměr těla 2,54 cm. Bez baterií váží jen 157 gramů. Díky svým perfektním vlastnostem je vhodnou pomůckou k lovu, střelbě nebo pro zaměstnance bezpečnostních složek. Použití na zbrani je u svítilny samozřejmostí. Speciální konstrukce svítilny je schopna vydržet i zpětné rázy při střelbě.

Vyhledávací svítilna Fenix TK75 XM-L2Druhým modelem posíleným hned třemi novými LED je vyhledávací svítilna Fenix TK75 XM-L2. Její výkon narostl o 300 lumenů na maximum 2900, čímž svítilna zásadně předčí i např. dálková světla u auta. Světelný kužel z trojdílného parabolického reflektoru nyní dosvítí až 690 metrů.

Fenix TK75 XM-L2 má celkem šest provozních režimů, mezi nimiž nechybí ani stroboskop i SOS a je schopna provozu až po dobu 200 hodin. K jejímu napájení slouží čtyři li-ion akumulátory typu 18650, je ovšem možné dokoupit prodlužující sady na tělo svítilny. Díky nim je schopna pojmout další akumulátory a prodlouží se tak doba jejího svícení.

Na délku měří Fenix TK75 necelých 19 cm. Průměr reflektoru činí 8,75 cm, přičemž u těla má pouhých 5,25 cm, díky čemuž skvěle pasuje do ruky. Bez baterií váží 510 gramů. Je vhodná především pro záchranné či pátrací operace, na svícení v těžkém nepřehledném terénu a pro všechny, kteří požadují extrémní výkon v úsporném balení. Svítilny Fenix TK75 používá se spokojeností i zásahová jednotka policie ČR v Jihomoravském kraji.

Produkty Fenix lze zakoupit na internetovém obchodě Kronium.cz a v síti autorizovaných prodejců. Doporučená cena taktické TK22 XM-L2 je 2299 Kč s DPH. U výkonné TK75 XM-L2 je doporučená cena 4799 Kč včetně DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení sedm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix