Fenix LD50
Inovativní koncept svítilny Fenix LD50 poskytuje vrcholný světelný výkon

Praha, 12. prosince 2014 - Kapesní svítilna Fenix LD50 s dvojitou hlavní nabízí výborný výkon až 1800 lumenů a špičkové dílenské zpracování, s kterým spolehlivě obstojí v terénu i v nejextrémnějších podmínkách. Ocení jí jak profesionálové, tak příznivci outdoorových aktivit.


Vývoj v oblasti technologie LED pokročil natolik, že vynikající světelné parametry dnes dokáží poskytnout i kompaktní kapesní svítilny. Důkazem toho budiž novinka v nabídce respektované značky Fenix, model LD50 osazený dvojicí nejmodernějších LED  XM-L2 U2 americké firmy Cree. Ty dohromady poskytují maximální světelný tok 1800 lumenů s dosvitem až 270 metrů. Svítilna disponuje dvěma oddělenými pozicemi na baterie, přičemž do každé z nich lze vložit dvě jednorázové CR123A baterie nebo jeden li-ion akumulátor typu 18650. Při osazení pouze jedné z pozic bude svítilna z jedné z diod poskytovat poloviční výkon. K dispozici je celkem šest konstantně regulovaných režimů svícení včetně stroboskopu. V nejsilnějším režimu Turbo se můžete spolehnout na celkem půldruhé hodiny světelného představení, výdrž v nejnižším režimu Eco se světelným tokem 25 lumenů je až 150 hodin.

Fenix LD50 díky své délce necelých 14 centimetrů ideálně padne do dlaně a i kvůli pevnému ocelovému klipsu k uchycení na pásku spadá do kategorie svítilen pro každodenní užití. Rozměry a váha 220 gramů stále ještě umožňují její nošení v kapse. Kromě špičkového výkonu tato svítilna poskytuje výborné parametry i co se dílenského zpracování týká. Tělo LD50 je vyrobeno z hliníkové slitiny používané v leteckém průmyslu, tvrzené ultra čisté skleněné čočky jsou opatřeny antireflexním povrchem. Výrobce garantuje vodotěsnost při ponoření do dvoumetrové hloubky, nárazuvzdornost a díky tvrdé anodizaci typu III je povrch svítilny také odolnější vůči poškrabání.

Svítilna Fenix LD50 nachází díky svým parametrům univerzální použití. Osvědčí se v terénu, ať už se do něj vydáváte coby příznivec outdoorových aktivit, nebo jste profesionálem, který v akci potřebuje spolehlivé a silné světlo. Možnosti uplatnění této inovativní svítilny jsou skutečně široké: své místo si oprávněně najde také v karavanu, na lodi nebo v domě. Za přiměřenou cenu nabízí Fenix LD50 vrcholný výkon a spolehlivost.   

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna LD50 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 3 299 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.

Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix