Svítilna Fenix PD32 G2
Moderní LED posílila svítilny Fenix řady LD a PD

Praha, 9. července 2013 – Technický pokrok v oblasti LED technologií kráčí nezadržitelně vpřed. Nová vysoce svítivá LED Cree XP-G2 (R5) nahrazuje ve svítilnách Fenix LD12, LD22, PD22 a PD32 po necelém roce používání předchozí verzi XP-G S2.

S novou LED přináší verze G2 vyšší světelný výkon (až 340 lumenů) a s tím spojený prodloužený dosvit, nebo delší dobu výdrže, která nyní dosahuje až za hranici 240 hodin. Svítilnám zůstal standard bezchybného provedení, odolné konstrukce a jednoduchosti ovládání.

Svítilna Fenix PD22 G2Svítilny Fenix řady LD a PD jsou mezi uživateli oblíbené díky své variabilitě. Možnost výběru napájení zahrnuje běžně dostupné AA tužkové baterie, jednorázové lithiové články CR123A nebo vysokokapacitní li-ion akumulátory 18650, což činí z těchto svítilen univerzální světelné nástroje pro každou příležitost.

Nejvýkonnější ze čtveřice posílených svítilen je Fenix PD32 G2. S napájením na li-ion akumulátor typu 18650 (nebo 2 baterie CR123A) může svítilna vyvinout vynikající světelný tok 340 lumenů a dosvítí až 154 metrů daleko (všechny hodnoty jsou měřeny dle normy ANSI). Maximální výdrž této svítilny činí až 245 hodin. Cena svítilny je 1 699,- Kč a je určena profesionálům, kteří potřebují vysoký světelný výkon, v plně mobilním provedení pro každodenní nošení.

Miniaturní kapesní svítilna na baterii CR123A Fenix PD22 G2 potěší vysokým světelným tokem až 210 lumenů. Doby výdrže jsou podobné jako u modelu LD22, avšak velikost svítilny je podstatně menší. O 67 mm kratší a téměř o třetinu lehčí svítilnu PD22 tak jistě ocení příznivci sportovních a outdoorových aktivit. Svítilna je k dostání za 1 499,- Kč.

Svítilna Fenix LD22 G2LED svítilna Fenix LD22 G2 je napájena dvěma tužkovými bateriemi a její výkon narostl až na 215 lumenů. Doba svícení činí dvě a půl hodiny na nejvyšší výkon, nebo až 150 hodin při režimu se třemi lumeny. Mimo tyto dva režimy lze volit ještě 6 hodin při 105 lm nebo 14,5 hodiny při výkonu 50 lumenů. Cena svítilny je 1 499,- Kč.

Kapesní svítilna Fenix LD12 disponuje ve verzi G2 světelným tokem 125 lumenů a dosvitem 87 metrů. Na jednu tužkovou baterii vydrží v provozu až 100 hodin, respektive 2 hodiny a 20 minut při svícení na nejvyšší intenzitu. Maloobchodní cena této svítilny činí 1 399,- Kč vč. DPH.

Ovládání každé z těchto svítilen zajišťují dvě tlačítka. Taktický spínač na konci svítilny s funkcí okamžité aktivace slouží k zapnutí a vypnutí; tlačítko na boku u hlavy přepíná mezi jednotlivými světelnými režimy. Na výběr jsou čtyři různé intenzity stálého osvitu a dva zábleskové režimy stroboskop a SOS.

Všechny tyto svítilny kombinují jedinečnou škálu vlastností, které ocení uživatelé v nejnáročnějších podmínkách při pobytu v přírodě, různých sportovních akcích, ale i při použití v domácnosti. Svítilny jsou nárazuvzdorné, vodotěsné dle IPX-8 a jejich povrch je odolný proti poškrábání. Široké spektrum použití podtrhuje řada příslušenství, které lze ke svítilnám dokoupit – barevné filtry nebo difuzéry, popruh pro použití na hlavě či různé držáky na kolo.

Produkty Fenix lze zakoupit v síti autorizovaných prodejců a na internetovém obchodě Kronium.cz. Školený personál rovněž pomůže s výběrem svítilny a vhodného příslušenství.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení šest let. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix