Nabíjecí svítilna Fenix RC40
Nabíjecí svítilny Fenix nabídnou maximální výkon i mobilitu

Praha, 13. května 2013 – Zájem o nabíjecí svítilny se na trhu zvyšuje přímo úměrně tomu, jak se zlepšují jejich parametry. Fenix přichází se dvěma inovovanými modely řady RC, které kombinují naprostou mobilitu s maximálním výkonem.

Fenix RC40 U2 – zn. Extrémní výkon

První novinka z nabíjecí řady Fenix RC40 už je prostým synonymem pro světelný výkon. Neuvěřitelný světelný tok 3500 lumenů a tedy i dosvit až 710 metrů je dán použitím čtyř vysoce výkonných LED Cree XM-L U2 s účinností až 160 lm/W. Svítilna nabízí celkem šest konstantně regulovaných úrovní výkonu včetně stroboskopických záblesků. Díky systému dvou spínačů lze rychle a pohodlně měnit intenzitu vyzařovaného světla.

Napájení zajišťuje interní lithium-iontový akumulátor s kapacitou 57,7 Wh (7800mAh, 7,4V), který se nabíjí přímo ve svítilně a zajistí provoz svítilny při maximálním světelném toku po dobu hodiny a půl. Nejdéle vydrží svítilna v provozu při nejnižším „Eco“ režimu až 160 hodin. Svítilna je plně nabita za tři a půl hodiny hodiny, po dvou a půl hodinách dobíjení je ovšem dobita již na 90%.

Výkon vyžaduje prostor - rozměry svítilny jsou 29,9 cm (délka) x 5,4 cm (průměr těla) x 10,8 cm (průměr u reflektoru) a váha včetně akumulátoru je 1 310 gramů.

Svítilna je vyrobena z anodizovaného hliníku, je vodotěsná i nárazuvzdorná. Součástí balení je nabíječka do elektrické sítě 110 - 230 V a nabíječka na stejnosměrný proud o napětí 12 V z rozvodu v autě. Novinkou u svítilen Fenix je signalizace stavu nabití akumulátoru v koncovce svítilny.

Svítilna je vhodná pro profesionální a nejnáročnější uživatele požadující maximální světelný výkon a neustálou připravenost k použití. Fenix RC40 najde využití při záchranných a pátracích akcích, průzkumu těžkého terénu, osvětlení rozsáhlých podzemních prostor apod. Je ideální pro horské služby, policii a další kritická nasazení. Cena sady je 8 799 Kč.

Fenix RC15 U2 – kompaktní výkon

Nabíjecí svítilna Fenix RC15Model Fenix RC15 U2 nabízí světelný tok až 860 lumenů při váze 245 gramů a velmi kompaktních rozměrech. Zachovává přitom hlavní atributy svítilen značky Fenix: kvalitní provedení z anodizované slitiny hliníku, nárazuvzdornost i voděodolnost a především snadné ovládání. Délka svítilny je 168 milimetrů, šířka reflektoru 42 mm a šířka koncové části 25 mm.

Vestavěný li-ion akumulátor má kapacitu 9,6 Wh (2600 mAh, 3,7 V). Ve spolupráci s kvalitní elektronikou je zamezeno jak přebití, tak hlubokému vybití a paměťovému efektu, takže svítilnu lze dobíjet kdykoliv. Počítá se s jejím trvalým umístěním v nabíjecí kolíbce, aby byla stále připravena k použití. Plné nabití trvá zhruba tři hodiny. Při provozu v nízkém režimu s devíti lumeny vydrží Fenix RC15 svítit až 100 hodin v kuse.

Ke svítilně lze dokoupit bohaté příslušenství v podobě nejrůznějších barevných filtrů, difuzérů, připevňovacích nástavců a držáků na kolo, zbraň atd. Cena svítilny včetně dobíjecí stanice je 3 699 Kč a v ceně je kromě nabíječky do elektrické sítě také nabíječka do vozidla do zásuvky cigaretového zapalovače 12V a pouzdro na opasek.

Fenix RC15 je vhodná všude tam, kde je potřeba svítilna stále v pohotovosti a v častém provozu. Ocení ji policie, hasiči a další záchranné či bezpečnostní služby.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení šest let. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix