Vyhledávacím svítilnám Fenix nyní kraluje LR50R

Srdcem tohoto světelného děla jsou čtyři LED Luminus SST-70, jenž dosvítí v nejvyšším světelném režimu až do vzdálenosti 950 metrů. Jsou napájeny z interního vysokoproudového Li-ion akumulátoru o kapacitě 57,6 Wh, který lze použít i jako powerbanku a nabít z něj například mobil, GPS nebo fotoaparát. Svítilna podporuje rychlé nabíjení využívající protokolů QC3.0 a QC2.0. V případě nouze postačí pro provoz i 1 až 4 samostatné Li-ion akumulátory typu 21700, s nimi ale nebudou nejvyšší režimy dostupné.

Jednoduché ovládání zajišťují dva spínače, které jsou umístěné na boku svítilny. Jedním se ovládá 6 režimů stálého svícení odstupňovaných od 50 do 12 000 lumenů. Nejnižší režim s výdrží až 58 hodin se dobře využije ve vnitřních prostorech nebo v situacích, kdy je potřeba šetřit energii. Nejvyšší zase skvěle poslouží při pátracích operacích či ostraze rozlehlých areálů a to po dobu více jak 100 minut. Druhým tlačítkem se pak ovládají zábleskové režimy - stroboskop o intenzitě 6000 lumenů, který může posloužit k dezorientaci a pacifikování nebezpečného jedince, a signál SOS, jenž je určen pro signalizaci při záchranných operacích.

Elektronika svítilny je navržena tak, aby udržela konstantní jas i při postupném vybíjení akumulátoru. Při vypnuté svítilně se stiskem ovládacího tlačítka zobrazí indikační LED, která informuje o stavu nabití baterie. Svítilna disponuje i paměťovým obvodem a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu. Novinka LR50R má také bezpečnostní senzor, jenž sníží automaticky výkon diod na 50 lumenů, když se reflektor přiblíží k libovolnému objektu na méně než 6 - 8 centimetrů. Zabraňuje se tak oslnění odraženým světlem.

I přes své jedinečné parametry si svítilna uchovává překvapivě kompaktní rozměry. Délka činí pouhých 16,3 cm a hmotnost je 980 gramů včetně akumulátoru. Rýhovaný povrch těla, které je se šířkou 6 cm užší než mobil, neprokluzuje v ruce ani v rukavici. Materiál z leteckého tvrzeného hliníku opatřený povrchem s tvrdou anodizací zaručuje, že svítilně na funkčnosti neuškodí běžné pády z 1 metru. Navíc je dle standardu IP68 prachotěsná a nepronikne do ní voda ani ve 2 metrové hloubce.

S takovou odolností, neobyčejně výkonným světlem a s rozměry podobným ručním svítilnám je LR50R předurčena stát se pomocníkem nejen záchranných a ozbrojených složek z řad profesionálů, ale i parťákem například jachtařů či speleologů, kteří v extrémních podmínkách rovněž požadují svítilnu, na kterou se mohou naprosto spolehnout.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Vyhledávací svítilna LR50R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 8599 Kč s DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:

Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
email: svitilnyariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
youtube: www.youtube.com/user/Kroniumcz
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
instagram: www.instagram.com/kronium.cz
twitter: www.twitter.com/kronium