Ideálním světelným parťákem pro každodenní nošení se stává Fenix E09R

Svítilna je vybavená diodou SST-20 amerického výrobce Luminus a disponuje pěti světelnými režimy. Při šeru či běžném přisvícení ve stanu se dá použít úsporný stupeň 3 lumenů, který dosahuje výdrže až 70 hodin. S narůstající tmou lze zvýšit světelný tok na 25 lumenů, který osvětlí krátký prostor při chůzi po normální cestě nebo při kempování. Následující stupeň 100 lumenů může být pak ideálním světlem během práce v dílně a s 300 lumeny už se dají provozovat různorodé outdoorové aktivity. V případě potřeby lze krátkodobě dosáhnout 600 lumenů s dosvitem až 124 metrů, což může pomoci při obtížnější orientaci v terénu.

K napájení slouží vestavěný Li-pol akumulátor s kapacitou 800 mAh, který se nabíjí přes moderní USB-C konektor přímo ve svítilně. Není tak potřeba nabíječka, ale stačí pouze kabel, který se připojí do USB konektoru počítače, powerbanky nebo zásuvky v autě. Zcela vybitý akumulátor se nabije rychle, přibližně za 1 hodinu.

Průměr reflektoru činí 1,93 cm a tělo má 1,83 cm. Díky tenkému kolimátoru a vestavěné baterii je délka pouze 7,9 cm. Vznikla tak ideální kombinace malých rozměrů a vysokého výkonu. Použití leteckého tvrzeného hliníku a tvrdé anodizace povrchu (typ III) je už u Fenixu standardem. Proto povrch odolává oděru a poškrábání a neublíží mu běžné pády z výšky 1 metru. Vodotěsnost je otestována do hloubky 2 metrů (stupeň krytí IP68).

S ohledem na minimální rozměry se muselo pamatovat na ochranu proti přehřátí. Kromě časového omezení nejvýkonnějšího režimu se také výkon snižuje v postupných krocích, pokud teplota svítilny přesáhne 60 °C. Po jejím poklesu pod tuto mez se zase výkon automaticky zvýší na původní úroveň.

Svítilna je svými vlastnostmi předurčena, aby sloužila jako malý a zároveň výkonný světelný nástroj pro každý den. Může pomoci i jako záložní zdroj při delších pobytech v přírodě, využijí jí kutilové ve svých dílnách a je vítaným pomocníkem při výpadku elektrické energie v domácnostech. Do ruky ji mohou vzít v případě potřeby i lékaři a záchranáři nebo ti, kteří si chtějí posvítit na cestu třeba při venčení psa. Připnutá na klíčích, v kapse, kabelce nebo batohu mnoho místa nezabere ani vás zásadně nezatíží.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí baterka E09R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1099 Kč s DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:

Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
email: svitilnyariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
youtube: www.youtube.com/user/Kroniumcz
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
instagram: www.instagram.com/kronium.cz
twitter: www.twitter.com/kronium