S univerzální svítilnou Fenix WT16R bude každá práce v noci hračkou

V dálkovém reflektoru jsou použity dvě vysoce výkonné LED Cree XP-E2, které dokáží 300 lumeny dosvítit do vzdálenosti 115 metrů, což se skvěle hodí například při osvětlení temných koutů hal či budov. Nižší režim se 100 lumeny rozzáří ideálně pracovní plochu a 30 lumenů postačí k jakékoliv běžné nenáročné práci nebo i pro turistiku. V této intenzitě vydrží svítit až 30 hodin. Těchto parametrů svítilna dosahuje díky zabudovanému Li-pol akumulátoru 3,7 V s kapacitou 2000 mAh, který se nabíjí pomocí kabelu s USB-C konektorem. Jako nabíjecí zdroj lze využít například počítač, powerbanka, USB adaptér v autě nebo USB adaptér do elektrické sítě, kdy se moderním způsobem energie doplní za necelé 2 hodiny.

Unikátní předností tohoto modelu je pak reflektor umístěný na boku svítilny, který stejně jako dálkový disponuje třemi světelnými režimy. Velmi široký světelný kužel s rovnoměrnou intenzitou světla obsahuje několik COB LED a nejvyšší z režimů o hodnotě 300 lumenů ozáří prostor do vzdálenosti 23 metrů. Jeho paprsky jsou intenzivní tak, že jej lze využít pro pečlivou manuální činnost na pracovišti nebo v domácí dílně. Pokud se připne magnetem k železnému povrchu, dobře poslouží i k osvětlení širokého pracovního prostoru. S přepnutím na nižší režim 100 lumenů vydrží svítit nepřetržitě přes 9 hodin. Dlouhodobá činnost po tmě, noční osvětlení tábořiště nebo rybářského stanoviště nebude tedy žádnou překážkou. Reflektor můžete přepnout i do režimu blikajícího světla s teplejším odstínem. Nabízí se tak například použití pro výstrahu či ohraničení prostoru.

Tento světelný pracovní univerzál se ovládá jednoduše jedním tlačítkem. U něj je umístěna i barevná dioda, která indikuje stav nabití baterie a slouží také jako indikace jeho průběhu. Důležitá a praktická je funkce ochrany proti přehřátí. V nejvyšších režimech produkují LED kromě světla i hodně tepla, takže jakmile svítilna dosáhne provozní teploty vyšší než 65 °C, začne postupně snižovat výkon, dokud se teplota neustálí. Po ochlazení se její výkon opět zvýší.

U pracovní svítilny se předpokládá, že bude fungovat i v obtížnějších vnitřních i venkovních podmínkách. Standardem proto je, že na její funkčnost nemá vliv prašné prostředí, odolá běžným pádům z 1 metru a je vodoodělná dle normy IP66. Předností je i nízká váha, která má pouhých 129 gramů a příjemné rozměry, kdy délka nepřesahuje 13 centimetrů. Pokud se k připnutí nevyužijí magnety nebo spona, drží se velmi dobře i v ruce.

Pokud hledáte mezi svítilnami odolného, praktického a výkonného pomocníka, který i při výpadku elektřiny dobře osvítí potřebné místo, je Fenix WT16R tou pravou volbou.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

LED svítilna Fenix WT16R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1799 Kč s DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:

Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
email: svitilnyariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
youtube: www.youtube.com/user/Kroniumcz
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
instagram: www.instagram.com/kronium.cz
twitter: www.twitter.com/kronium