Fenix TK22
Nová TK22 je další jistou střelou Fenixu na poli taktických svítilen

Praha, 12. srpna 2014 ‒ Chvály se od lovců a bezpečnostních specialistů po celém světě dostalo už oběma jejím předchozím generacím. Třetí generace svítilny TK22 je potom zcela jistě ohromí. Se světelným tokem až 920 lumenů je oproti svým předchůdcům výkonnostně ještě o třídu výše.

Výrobce samozřejmě u této taktické svítilny zachoval všechny prvky, které jí řadí mezi absolutní špičku v tomto oboru, a které slaví úspěch u lidí. Tělo svítilny je pevné, nárazuvzdorné, garantován je bezproblémový pád z 1m výšky. Svítilna je také vodotěsná až do 2m hloubky. U Fenixu je letitým a ceněným standardem, že jsou jeho taktické svítilny vyráběny ze špičkového leteckého hliníku, jehož povrch je díky anodizaci typu III těžko poškrabatelný. Hmatový kroužek umožňující taktické držení svítilny ocení především zásahové jednotky. Díky uložení baterií mezi dvěma pružinami potom všichni se zbraní v ruce můžou z hlavy pustit obavy z poškození svítilny zpětnými rázy. Nejen záchranáři a hasiči ocení úderový ráfek z nerezové oceli. Ten umožní například rozbití skla při záchranářské akci nebo jej lze použít k úderu při sebeobraně. To vše zaručuje spolehlivé použití TK22 v těch nejtvrdších možných podmínkách. Díky rozumné cenové politice firmy se ale TK22 prosazuje také například mezi ochránci přírody, příznivci outdoorových sportů, posloužit může také jako cyklosvítilna.

Fenix TK22Fenix TK22 nabízí svým uživatelům celkem pět režimů světelného toku: 920 lumenů (1,5 hodiny), 400 lumenů (3,75 hodiny), 120 lumenů (15,75 hodiny), 10 lumenů (150 hodin) a stroboskop s proměnlivou frekvencí blikání vhodný pro taktické použití. Uvedené časy výdrže jsou měřeny s nabíjecí 18650 li-ion baterií s kapacitou 3400mAh. Vyšší výkony oproti předchozím generacím TK22 zajišťuje vylepšená elektronika. Pro srovnání, oproti 920 lumenům třetí generace poskytoval předchozí model TK22 maximální výkon 680 lumenů. Svítilna je osazena nejmodernější LED diodou Cree XM-L2 U2 s životností 50000 hodin. Lehce texturovaný reflektor dokáže světelný kužel přes ultra čistou tvrzenou skleněnou čočku s antireflexním povrchem nasměrovat až do vzdálenosti 275 metrů. Světlo pohání k cíli buď dvě 3V lithiové CR123A baterie nebo jeden nabíjecí vysokokapacitní li-ion akumulátor 18650. Napájení digitálně kontrolovaným konstantním proudem zaručuje stálý světelný výkon i při jejich pozvolném vybíjení.

Designové řešení svítilny zamezuje prokluzování v ruce, je příjemně uchopitelná a snadno  ovladatelná. Pokud jí položíte i na mírně šikmý povrch, můžete se díky členitému povrchu plně spolehnout na směr, kterým bude svítit.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Svítilna Fenix TK22 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 2299,- Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix