Stíněné pouzdro na biometrický pas
Obaly na pas Cryptalloy ochrání vaše soukromí na cestách

Praha, 7. října 2015 -  Elektronické dokumenty s RFID čipem jsou již zcela běžnou záležitostí. Tento čip je ovšem napadnutelný zvenčí a existuje reálné riziko zcizení vašich osobních údajů. Toto nebezpečí můžete eliminovat obalem na pas s technologií Cryptalloy.

Zabývali jste se někdy otázkou, jak snadno můžou být zcizeny vaše osobní údaje? Nemusíte se přitom stát obětí fyzického přepadení, neoprávněné osoby dokáží přečíst vaše údaje z dokumentů zcela bez povšimnutí. Čím dál větší počet lidí se prokazuje biometrickým pasem s RFID čipem, na kterém jsou uloženy vaše osobní údaje včetně fotografie, otisku prstu a v blízké době také obraz oční sítnice. Zločinci digitální éry disponují snadno dostupnými technologiemi, které dokáží základní údaje z čipu přečíst bez toho, aby se jim váš biometrický pas dostal do ruky. RFID (Radio Frequency Identification, česky identifikace na rádiové frekvenci) se používá nejen pro biometrické pasy, ale také pro identifikační karty, klíče apod.

Obaly na pas z materiálu Cryptalloy garantují bezpečnost vašich osobních údajů. S technologickým pokrokem je čím dál hlasitěji slyšet požadavek na ochranu soukromí a nikdo z nás se nechce například z dovolené vrátit se zcizenou identitou. Pokud chcete svou identitu důsledně chránit, měl by být stíněný obal na pas samozřejmou součásti vaší cestovní výbavy. Zdokumentovány jsou případy a modelové situace, ve kterých odborníci upozorňují na možnost zneužití cestovních dokladů, nebo ilegální naklonování RFID čipu a vytvoření „nového“ falešného cestovního dokumentu.

Speciální slitina zabraňuje nechtěné komunikaci RFID čipu ve vašem cestovním pase s okolím.  Fólie bezpečně zajistí útlum a odraz elektromagnetického signálu z vysílače v okolí a dokonalé stínění RFID čipu uvnitř pasu. Obal na pas Cryptalloy zároveň chrání čip před možným poškozením. Čip totiž může být nenávratně poškozen, pokud se dostane do blízkosti výkonného vysílače na příslušné frekvenci. Pas bez funkčního RFID čipu se stává neplatným cestovním dokladem.

Fólie je pouhých 0,1 mm tenká, vodotěsná a odolná proti roztržení. Provedení všech výrobků Cryptalloy se vyznačuje velmi vysokou pevností v tahu a snadnou manipulovatelností. Kromě standardní nabídky produktů Cryptalloy umíme navrhnout a dodat speciální bezpečnostní obaly stínící RFID pro jakékoliv produkty či zařízení dle vašeho přání.

Obal na pas je certifikovaný laboratoří SGS-TÜV Saarland Forster GmbH coby ochrana proti bezdrátové komunikaci na frekvenci 13,56MHz, kterou používá čip v biometrickém pasu.
 
Výhradním dovozcem produktů Cryptalloy je společnost ARIGA. Všechny obaly na cestovní dokumenty s technologií Cryptalloy najdete na stránkách www.obalnapas.cz.

Produkty Cryptalloy můžete také zakoupit v e-shopu na stránkách www.cryptalloy.cz.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním dovozcem produktů Cryptalloy na český a slovenský trh. Nabídku obalů, pouzder, peněženek pro platební karty a doklady, které chrání proti neoprávněnému přístupu, najdete na www.obalnapas.cz.
O výrobci Cryptalloy
Technologii Cryptalloy vyvinula německá společnost Kryptonic Technologies, která od jejího představení na trhu v roce 2005 získala ve svém segmentu důležitý tržní podíl. Fólie Cryptalloy začali do svých výrobků zakomponovávat také výrobci značkového malého koženého zboží (peněženky, náprsní kapsy apod.). Materiál Cryptalloy je certifikován laboratoří SGS-TÜV Saarland Forster GmbH, coby plně funkční ochrana proti neoprávněnému přečtení RFID či NFC čipů na komerčních frekvencích 125kHz, 13,56 MHz a 900 MHz dle norem MILSTD-285 / NSA65-6 / IEEE299/EN50147-1.
Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: info@ariga.cz
web: www.obalnapas.cz

Sport mediaAir Jordan 1