Svítilna Parat PX-1 s certifikací ATEX
Profesionální svítilny Parat PL4 a PX1 jsou vhodné i do výbušného prostředí

Praha, 9.5.2011 – Společnost ARIGA, specialista na přenosnou osvětlovací techniku, představí při příležitosti veletrhu PYROS ISET dvojici profesionálních svítilen Parat s certifikací ATEX/IECEx, které jsou vhodné do extrémního a výbušného prostřední.

 

Parat PX1 ATEX
Svítilna Parat PX1 s certifikací ATEX do zóny 1 je rozměrově kompaktní příruční svítilna. Používá čtyři tužkové baterie, bez nichž váží 75 gramů a má rozměry 16,7cm (délka) x 3,8cm (průměr hlavy). Poskytuje světelný tok až 50 lumenů a je dodávána v provedení s bílým nebo žlutooranžovým světlem podle prostředí, v němž má být používána - žlutooranžové světlo je vhodnější do mlhy a kouře. Tělo svítilny je vyrobeno z polykarbonátu pro vysokou odolnost a nárazuvzdornost, zdrojem světla je výkonná LED Cree XR-C. Svítilna je určena zvláště pro hasiče, záchranáře, použití v chemických provozech a dalších oblastech, kde nelze použít běžné svítilny. Dosvit svítilny je přes 100 metrů pro bílé světlo či 75 metrů u žlutooranžové varianty.

Svítilna Parat PL-4 s certifikací ATEX do zóny 2Parat PL4 ATEX
Svítilna Parat PL4 s certifikací ATEX do zóny 2 je robustnější polykarbonátový model o váze 168 gramů bez baterií s rozměry 19,2cm (délka) x 3,9cm (průměr hlavy) a ve své výstroji jej má například německá policie. K napájení opět slouží čtyři tužkové baterie, na jejichž vybití upozorňuje indikační LED. Bezhlučný vypínač má možnost momentální aktivace namáčknutím a jak vypínač, tak celé provedení svítilny umožňuje pohodlné ovládání v rukavicích. Zdrojem světla je v tomto případě LED Cree XR-E se světelným tokem 170 lumenů po dobu až 5 hodin nebo 17 lumenů po až 25 hodin. Hladký hliníkový reflektor poskytuje perfektní světelný kužel s dosvitem přes 100 metrů. Zvláštností je dezorientující STROBE efekt, který prudkou změnou intenzity osvitu a nesynchronním blikáním dezorientuje zadržované osoby.

Nízká váha, praktická koncepce ovládání svítilen, jejich povrchové provedení, bezjiskrový i bezhlučný provoz a především možnost použití v kontaminovaných prostorách či dokonce výbušném prostředí, dělají ze svítilen Parat logickou a cenově příznivou volbu pro hasiče, pracovníky v plynárenství, elektrárenství, chemickém průmyslu i policisty. Mezi doplňky k těmto svítilnám patří montáže na helmy i speciální obaly do zamořených prostor, které umožňují svítilny použít v prostředí zamořeném jedy, radioaktivitou nebo biologicky. Seznam udává více jak 280 chemikálií, vůči kterým je obal odolný.

Obě svítilny i příslušenství jsou k dispozici v online obchodě Kronium.cz a rádi Vám je také předvedeme v našem stánku 054 v hale F v rámci mezinárodního veletrhu požární a bezpečností techniky a služeb, který se bude konat od 12. – 14. května 2011 na výstavišti v Brně.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je distributorem značky Parat pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz, společnost působí v oboru LED osvětlení pět let.

O značce Parat
Německá společnost PARAT GmbH & Co. s tradicí od roku 1945 účinně spojuje inovativní technologie, robustní zpracování, odborné znalosti a vysokou míru kreativity. Dnes skupina PARAT zaměstnává přibližně 600 zaměstnanců v celkem pěti závodech v Německu, Rumunsku, Rakousku a Maďarsku. Tradiční zaměření společnosti na výrobu kufrů a transportních obalů se v průběhu let dále rozšiřuje.

PARAT Automotive, se zhruba 1000 zaměstnanci, je dodavatel vysoce kvalitních dílů pro automobilový průmysl. Vyrábí střechy pro kabriolety, lisované plastové díly pro přední evropské výrobce automobilů. Postupně byla výroba rozšířena o svítilny do extrémních podmínek a od roku 2008 se Parat zabývá i výrobou příslušenství pro produkty společnosti Apple.

PARAT udržuje vysoké standardy kontroly celého výrobního procesu. Spolu s komplexní certifikací dle norem DIN EN ISO 9001 a VDA 6.1, tento přístup zajišťuje zákazníkům výjimečnou kvalitu a cenově efektivní řešení. Více než 50 let zkušeností a kvalitní technické know-how položily základ pro inovativní produkty splňující požadavky pro nejnáročnější aplikace.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: http://www.kronium.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium

jordan Sneakersnike