Čelovka HL55
S novou čelovkou Fenix HL55 nic nepřehlédnete

Praha, 11. listopadu 2014 ‒ Novinka v nabídce čelovek značky Fenix při svých malých rozměrech doslova září svým extrémním výkonem až 900 lumenů a dosvitem 116 metrů. Díky této čelové svítilně se nebudete muset vzdát svých oblíbených outdoorových aktivit ani za dlouhých zimních večerů.

Odolná celokovová konstrukce, osazení nejmodernější špičkovou LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, který svítilnu odlišuje od většiny konkurence, úctyhodný světelný tok a daleký dosvit vynáší nový model HL55 značky Fenix mezi špičku ve třídě moderních LED čelovek. Tyto parametry čelovku HL55 předurčují nejen ke sportovním aktivitám, ale stejně tak najde plné využití při rybaření, nebo výpravách speleologů do tmavých jeskyní.

Fenix HL55Kompaktní čelovou svítilnu lze napájet jedním 18650 li-ion akumulátorem, což je nejmodernější typ nabíjecí baterie, který lze v čelovce v současné době použít. Při své poloviční váze i objemu svou energetickou kapacitou hravě nahradí čtyři tužkové baterie. Alternativně můžete použít také dvě jednorázové CR123A baterie, na jejichž funkčnost se můžete spolehnout i při teplotách hluboko pod bodem mrazu. K dispozici je hned pět režimů svícení s výdrží až 150 hodin. Mimořádně silný režim BURST poskytující světelný tok 900 lumenů slouží pro krátkodobé osvětlení maximálního možného prostoru. Úctyhodný výkon 420 lumenů vám bude svítilna poskytovat 3,75 hodiny, postačí-li vám např. při běžeckém tréninku výkon 165 lumenů, museli byste běžet v kuse celých deset hodin než vám baterie vypoví službu. Při aktivitách, kdy potřebujete osvětlit pouze nejbližší okolí, můžete zvolit jeden ze dvou nejnižších režimů. Při 55 lumenech zaručí HL55 celých 30 hodin nepřetržitého svícení, při volbě světelného toku 10 lumenů bude svítilna vyzařovat světlo po více než šest dnů. Digitálně regulovaný konstantní proud zaručuje stálý světelný výkon po celou dobu pozvolného vybíjení baterií.

Přestože Fenix HL55 působí na fotografiích na první pohled robustním dojmem, při rozměrech 4,6 cm x 4,8 cm x 8,4 cm váží bez baterií pouhých 115g, není proto třeba obávat se únavy při jejím dlouhodobém nasazení při sportu nebo v akci. Pevné popruhy zabraňují sklouznutí z hlavy, pokud by přece jen došlo k jejímu pádu na zem, garantovaná nárazuvzdornost zabrání jejímu poškození. Čelovku můžete používat také za prudkého deště, dokonce jí můžete ponořit do vody, dle standardu IPX-8 je totiž vodotěsná až do dvoumetrové hloubky. Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s americkou normou ANSI/NEMA FL 1-2009. Při veškerých outdoorových aktivitách potom určitě oceníte již zmíněný teplý odstín světla této čelovky, který poskytuje věrnější a kontrastnější podání barev v přírodě.

Svítilna Fenix HL55 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 1.699,- Kč s DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix