Svítilna Fenix UC45
Fenix představuje dvojici výkonných nabíjecích svítilen do extrémních podmínek

Praha, 30. června 2014 ‒ Ať už vás do drsných venkovních podmínek přivádí vaše práce, nebo patříte k příznivcům outdoorových sportovních aktivit, oceníte spolehlivost konstrukčně do detailu promyšleného a dílensky precizního provedení výkonných nabíjecích svítilen Fenix UC45 a UC50. Kapesní velikost skrývá úctyhodné technické parametry.

Při výkonu některých povolání jde často o život a v kritických momentech nesmí za žádných okolností selhat jak vaše dovednosti, tak vaše technika. Výkonné nabíjecí svítilny Fenix UC45 a UC50 jsou konstruovány tak, aby plně vyhověly například vojákům při cvičném a bojovém nasazení, policistům, hasičům a záchranářům v akci, ostraze objektů, ale díky své finanční dostupnosti najdou využití také u fanoušků extrémních outdoorových činností.

Svítilna Fenix UC50Dva nově uváděné modely svítilen Fenix se v technických detailech sice mírně liší, ale to nejdůležitější mají společné: vrcholný výkon a velmi vysokou spolehlivost. Vysoký světelný tok, daleký dosvit, značná výdrž akumulátoru a masivní a kompaktní provedení je předurčují pro použití v nejnáročnějších venkovních podmínkách.

Oba modely svítilen Fenix poskytují, měřeno dle norem ANSI, vysoký světelný tok: UC45 960 lumenů, UC50 900 lumenů. Osazeny jsou špičkovou LED XM-L2 americké značky Cree, UC45 je napájená interní lithium-iontovou baterií s kapacitou 3200mAh, UC50 používá akumulátor stejného typu s kapacitou 2600mAh. Nabíjecí baterie je opatřena ochrannou elektronikou zabraňující přebití, hlubokému vybití a zkratu. Nabití plně vybitého akumulátoru trvá 4,5 hodiny. Baterie nemá paměťový efekt, proto může být dobíjena v kterékoliv fázi částečného vybití.

Napájení svítilny Fenix UC50Nejmarkantnějším rozdílem mezi oběma uváděnými svítilnami je způsob nabíjení akumulátoru. U modelu UC45 je zajištěno přímo ve svítilně prostřednictvím zapojeného USB kabelu, v případě svítilny UC50 nabíjení probíhá prostřednictvím přiložené kolébky s USB konektorem. Tu je možno díky montážním otvorům přišroubovat např. na zeď, což ocení nejen týmy nejrůznějších specialistů při pobytu na základnách, kde by mohla být případná změť nabíjecích kabelů a síťových USB adaptérů problematická.

Oba modely uživatelům nabízí hned pět režimů osvětlení, nízký – střední – vysoký – turbo a stroboskop, s výdrží až 120 hodin v případě UC50, u modelu UC45 se může uživatel spolehnout na výdrž ještě o patnáct hodin delší. Při nejsilnějším módu svícení umožňuje parabolický reflektor dosah světla úctyhodných 257 m (UC45), resp. 288 m (UC50). 

Napájení svítilny Fenix UC45Konstrukce obou modelů svítilen plně obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Tělo je vyrobeno z tvrzeného leteckého hliníku, povrch je opatřen černou tvrdou anodizací typu III, je nározuvzdorné a vodotěsné až do 2 metrů. Nabízí výbornou ergonomii a přes zdánlivou robustnost jsou svítilny dlouhé pouhých 18 cm a celková hmotnost je jen 224 g (UC45) a 249 g (UC50). Uvedené parametry otevírají pro obě tyto svítilny prostor pro plnohodnotné využití u armádních profesionálů, policie, hasičů, ale také zájmových sdružení myslivců, rybářů nebo speleologů. Své uplatnění najde mezi příznivci sportovních outdoorových aktivit.

Svítilny jsou dostupné v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Maloobchodní cena UC45 je 3099,- Kč s DPH a UC50 stojí 3299,- Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix