Vyhledávací svítilna Fenix TK70 - 3x Cree XM-L
Fenix představuje odolné a extrémně výkonné LED svítilny TK70 a E15

Praha, 28.7.2011 – Společnost ARIGA uvádí na trh dvojici nových špičkových svítilen Fenix TK70, která vyniká extrémní svítivostí, a Fenix E15, jež zaujme kompaktními rozměry. Jelikož se předpokládá, že budou obě svítilny používány v zátěžových či outdoorových podmínkách, jsou odolné a vodotěsné.

Fenix TK70 3xCree XM-L
Vyhledávací svítilna Fenix TK70 je v současnosti nejvýkonnější LED svítilnou na českém trhu. Její bezkonkurenční světelný tok až 2200 lumenů snadno přesvítí i dálková světla auta. TK70 je vhodná do nepřehledného a těžkého terénu, pro průzkumné a záchranné práce a pro nejnáročnější uživatele, kteří požadují ten nejvyšší výkon. Svítilna má dosvit 720 metrů, což je vzdálenost větší než má nejdelší náměstí v ČR - Václavské náměstí v Praze. Cena svítilny je necelých 5 tisíc korun. Pro zajištění co nejdelší doby svícení je tato svítilna napájená čtyřmi velkými monočlánky typu D, takže v režimu nejnižšího světelného toku (20 lumenů) vydrží svítit celý týden. Svítilnu je podle aktuální potřeby možné zmenšit, a to odšroubováním bateriového tubusu a použitím pouze tří velkých monočlánků. Extrémní svítivost je dosažena díky třem vysoce výkonným svítivým diodám Cree XM-L T6. Svítilna Fenix TK70 má povrch odolný proti poškrábání, je nárazuvzdorná a vodotěsná do hloubky 2 metrů. Její hmotnost bez baterií je 769 gramů, délka 40,5 centimetrů, průměr těla 4 centimetry a průměr reflektoru 10,6 centimetrů. Součástí balení je i popruh na rameno, aby se toto světelné dělo lépe přenášelo. Ke komfortu držení svítilny přispívá i vroubkovaný povrch.

Kapesní svítilna Fenix E11 R2Fenix E15 R2
Svítilna Fenix E15 R2 zaujme především svými miniaturními rozměry 6 × 2 centimetry a váhou pouhých 23 gramů. Svítilna tak není o moc větší než baterie CR123A, kterou je napájena. Slouží jako malý spolehlivý pomocník, kterého můžete snadno nosit neustále při sobě. Ať už je to na klíčích, v kabelce či kapse. I přes malé rozměry nabízí překvapivě vysoký světelný tok až 140 lumenů a dosvítí do vzdálenosti 89 metrů. To vše za 649,- Kč. Výkonu 140 lumenů je dosaženo díky použití LED Cree XP-E R2. Jelikož Fenix E15 není pouhým šperkem, je svítilna nárazuvzdorná a vodotěsná do hloubky 2 metrů. Snadno tak odolá každodennímu používání i v náročných podmínkách. Svítilna disponuje třemi výkonovými režimy, je tak možné si vybrat právě ten, který je pro danou situaci nejvhodnější. Při nastavení na nejnižší světelný režim 10 lumenů vydrží svítit nepřetržitě 30 hodin. V krizových situacích vám může malá svítilna, kterou máte stále po ruce, zachránit i život!

Obě svítilny jsou k dispozici u prodejců značky Fenix nebo v eshopu Kronium.cz

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz, společnost působí v oboru LED osvětlení pět let.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny a tudíž narozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: http://www.svitilny-fenix.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium

buy footwearAir Jordan