Čelovka Fenix HP11 s Cree XP-G R5 LED
Voděodolná a všestranná čelovka Fenix HP11 pro pobyt v přírodě

Praha, 9.8.2011 – Společnost ARIGA uvádí na trh novou špičkovou čelovou svítilnu Fenix HP11 Cree XP-G R5, která je v současnosti nejvýkonnější čelovkou na čtyři tužkové baterie na trhu. Je určena pro pobyt v přírodě, pro rybáře, jeskyňáře, běžce, cyklisty, záchranáře a pro všechny, kteří potřebují dobře vidět ve tmě a zároveň mít volné ruce.

 

Fenix HP11 Cree XP-G R5
Čelová svítilna Fenix HP11 má extrémní světelný tok až 277 lumenů, přičemž nabízí sedm režimů svícení, takže si každý může vybrat ideální intenzitu světla podle aktuální potřeby. V nejnižším režimu 4 lumenů vydrží čelovka svítit 206 hodin, což je 8,5 dne, takže je vhodná i jako nouzové osvětlení. Na nejvyšší výkon má čelovka dosvit až 154 metrů.

Čelovka Fenix HP11 R5 ve černé barvě

Čelová svítilna HP11 je voděodolná dle standardu IPX-6, takže ji lze bez problémů používat i v silnému dešti. Konstrukce je nárazuvzdorná a odolná vůči tvrdému zacházení. V čelovce Fenix HP11 je použita elektronika s digitální konstantní regulací jasu, který při pozvolném vybíjení baterii neklesá, ale zůstává stejný až do jejich úplného vybití. Svítilna má polohovatelný reflektor, který umožňuje jak svícení do dálky, tak blízko před sebe. Při použití na krátkou vzdálenost lze použít i odnímatelný difuzér, který rozptýlí světelný kužel do šířky. 

Čelovka HP11 je vyrobena z tvrzeného hliníku a odolného plastu. K ovládání svítilny slouží dva spínače umístěné na vrchní straně reflektoru. V zaklopené poloze jsou překryty výběžky, které zamezují samovolnému zapnutí svítilny v batohu.

Čelovku je možné zakoupit v černé nebo ve žluté barvě za cenu 1499,- Kč. Čelová svítilna je k dispozici u prodejců značky Fenix nebo v eshopu Kronium.cz.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. ( www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz, společnost působí v oboru LED osvětlení pět let.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny a tudíž narozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: http://www.svitilny-fenix.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium